Im pomagamy

Jacky Assoungat miała 15 lat, gdy z młodszym bratem trafiła do Domu Foyer St. Dominique. Dzięki swojej sile woli i uzdolnieniom bardzo dobrze zdała maturę, co nie jest proste, bo jej poziom jest bardzo wysoki, w przeciwieństwie do poziomu nauczania w szkołach w Kamerunie. 

Marzeniem Jacky były studia medyczne. Dzięki wsparciu Stowarzyszenia i ministerialnemu stypendium mogło się ono spełnić: w 2009 roku przyjechała na studia do Polski, jako pierwsza nasza stypendystka. Najpierw uczyła się w Łodzi języka polskiego, a później przeniosła się do Kalisza, aby studiować położnictwo. Jest już na ostatnim roku. Wszyscy trzymamy za nią kciuki! 

* * * 

Sonia Laken Akom Anzong ma 21 lat i jest tegoroczną maturzystką. Ma dwóch starszych braci i siedem sióstr – jedną starszą, sześć młodszych. Ze względu na trudności finansowe rodziny Sonia przez ostatnich 5 lat mieszkała w Domu Foyer St. Dominique. 

W Yaounde Sonia uczyła się w technikum rachunkowości. Do Polski przyleciała we wrześniu 2013 r., aby najpierw nauczyć się polskiego, a następnie podjąć studia. Chciałaby studiować pedagogikę specjalną. 

To już druga nasza stypendystka na studiach w Polsce.

* * * 

Więcej sylwetek naszych podopiecznych już wkrótce.