Blog

Marta i Artiom obecnie znajdują się w Foyer St. Dominique. Do Kamerunu przyjechali aby troszeczkę pomóc o. Dariuszowi w prowadzeniu sierocińca, a mianowicie prowadzą dodatkowe zajęcia z angielskiego, geografii, matematyki, uczą dzieci śpiewu i grze na gitarze. Pochodzą z Białorusi. Przez ostatnie 5 lat mieszkali i studiowali na UAM-ie w Poznaniu

maj 2015

O wychowaniu dzieci w Kamerunie

IMG9840 800x533

Europa i Afryka to dwie różne cywilizacje, każda ma swoją historię, tradycję i kulturę które formują dzisiejszą rzeczywistość.

maj 2015

Dwudziestokilkulatkowie z dziećmi na studiach

pika nona

Prawdziwą datę urodzenia zazwyczaj wiedzą tylko najblizsi członkowie rodziny, dla reszty pozostaje to, co napisane w dokumentach.

kwiecień 2015

Parę migawek z szarej codzienności

IMG9961

Mijają miesiące naszego pobytu. Nic nowego się nie dzieje, chociaż jeżeli się przyjrzeć, to każdy dzień jest niepowtarzalny. Dzisiaj parę migawek z szarej codzienności.

kwiecień 2015

Piwo dla Kameruńczyka

MG5030

Piwo - główny płyn na zaspokojenie pragnienia, alkoholowy przysmak Kameruńczyka. Ciekawe, że PKB na osobę w Polsce prawie 12 razy większy niż w Kamerunie, natomiast liczba barów odwrotnie.

kwiecień 2015

Trudna lekcja i Niedziela Palmowa

Palmowa Niedziela w Kamerunie

Dużymi krokami zbliża się koniec Wielkiego postu. Jak zawsze jego szybkie przemijanie zostawiło poczucie niedokończenia, niedopracowania.

marzec 2015

O wierze, karze i ignorancji

luty 2015

Pieniądze

mieszkacy naszej misji wraz z gomi z Polski. Kamerun

Temat, który przyciąga wszystkich. Bardziej odważni pytają się o to na początku, inni na końcu rozmowy. Ale każdego interesuje, kto, gdzie, ile, kiedy itp. Dzisiaj piszę o tym. 

1 2 3 4     następna >>